Про що книга Червоні вітрила?

Назва: Червоні вітрила

Автор: Олександр Грін

Жанр: Класика

Видавництво: Махаон

Доступні мови: Російська

Рік видання: 1916-2015

Країна: СРСР

Анотація:

Історія Ассоль почалася з загибелі її матері. Мама дуже любила крихітку, але гроші, залишені чоловіком-моряком, закінчилися раніше, ніж той повернувся з плавання. Жінка звернулася за допомогою в отриманні кредиту у крамаря і шинкаря Меннерс а, але той погодився дати грошей в обмін на близькість. Вона відмовилася, а по дорозі в місто, для продажу або здачі в заставу своєї останньої цінності – кільця, застудилася і померла.

Логрен – батько Ассоль, залишився один з дитиною на руках, і промишляв тим, що вмів – виготовленням і продажем моделей вітрильників і кораблів.

Чоловікові вдалося помститися винуватцю смерті дружини – він не допоміг вибратися на сушу Меннерс а, коли в один з штормів того віднесло в море. Але в загибелі чоловіка знайдений ще живим крамар звинуватив моряка, і всі повірили йому.

Моряку довелося самостійно виховувати дочку. Зайвих грошей у родині не було, і дівчинка рано стала допомагати батькові, відносячи до міста його вироби. Одного разу вона зустріла в лісі збирача легенд і казок. А в той день батько зробив один з корабликів з червоними вітрилами, і дівчинка пускала його вплав. Старий Егль пообіцяв Ассоль, що пройдуть роки, і за нею приїде принц на кораблі з такими ж вітрилами.

І Ассоль стала чекати. Вона різко відрізнялася від жителів села всім, тому люди знущалися з неї. Але вона вірила в свою долю, і чекала. Одного разу вона заснула в лісі, а прокинувшись, побачила на мізинці руки старовинне кільце. Як воно виявилося на руці, дівчина не знала.

А одягнув його на пальчик дівчата захоплений її чином Грей – син заможних батьків, який сам зробив себе моряком, оскільки вважав море рідним для себе.

Побачивши Ассоль в лісі сплячою, чоловік навів довідки про неї в селі. І вирішив, що тільки будучи на кораблі з червоними вітрилами, він зможе добитися уваги дівчини.

Грей купив червону тканину, замовив з неї вітрила. Домовившись з музикантами, капітан «Секрету» підплив до села, де жила і чекала його появи Ассоль.

Побачивши неодноразово осміяний корабель з червоними вітрилами, селяни мовчки пропустили Ассоль до води, де назустріч йому рухався човен з Греєм. І лунала чарівна музика.

[Total: 0    Average: 0/5]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *