Про що книга Ледащиця?

Автор: Вовчок Марко

Назва: Ледащиця

Жанр: Розповідь

Рік останнього друку: 2011

Мова: Українська

Країна: Україна

Детально про сюжет:

Книга про те, як у жінки було багато кріпачок, бо була вона знатного роду. Але батько її усе своє майно розгубив – залишився тільки великий цей маєток, половину якого жінка вимушена давати в оренду – для допомоги у цьому бізнесі їй і потрібні були кріпачки.

Та у жінки 2 кріпачки (мама з долькою між собою) жили окремо, бо були колись козачками. Але з розростанням бізнесу жінка забрала і них до маєтку.

Настя (дочка козачки у кріпатстві) мала 16 років на той час. Була дуже жвава і любила свободу. Але коли хазяйка виявила у дівчини хист до шиття, то Настуся і працювати стала зранку й до вечора – шиттям на замовлення заробляла гроші для панянки. А вночі гуляла . Що не робила неня дівки, а втікала дочка; приходила п`яна зрання.

З часом породила Настя дитину хвору – твереза ігнорувала маля, а в напідпитку пробувала бавитися з ним. Але помер малюк. Потім молода жінка стала чекати чогось, але була певна, що її надурили – пішла до того, хто обдурив.Привезли Настю назад москалі, які дали волю усім кріпакам, бо просив пан за них. А на волі Настя померла.

[Total: 0    Average: 0/5]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *