Про що книга Вій?

Назва: Вій

Автор: Гоголь М.В

Жанр: Повість

Країна: Російська імперія

Мова Російська; українська

Рік: 1835-2015

Опис:

До пізньої ночі йшли студенти бурси на канікули додому. Лише вночі, в темряві і голодні, натрапили на хутір в 2 будинки – попросилися в один з них ночувати.

Господиня стара поклала їх, але кожного в різних місцях. А до одного з них прийшла вночі в хлів і осідлала, як коня – бабуся виявилася відьмою.

Носилися вони по полі, а бідний Хома Брут читав молитви. Тут він помітив, що молитва діє, а чаклунство слабшає – сам виліз на відьму і навіть бив її поліном. На ранок чаклунка стала панночкою, без духу живого в тілі.

Хома повернувся в бурсу, але ректор відправив його до сотника-багатія: у нього померла дочка і Хома мав молитися біля неї.

Прибув студент до сотника і добре його зустріли, а багатій навіть пообіцяв винагороду за завдання: 3 ночі молитися в церкві біля труни з панною.

І настала перша ніч: хлопець дізнався в померлої ту саму відьму, а покійна сіла в труні.

На другу ніч окреслив навколо себе коло і відьма тільки стояла біля нього. Тільки на ранок студент (якого називали філософом) виявив, що посивів наполовину – дуже не хотів філософ ночувати третю ніч в церкві; навіть тікав, але повернувся.

На третю ніч не бачила панна-відьма студента через коло його. Але прийшов Вій – страшний покровитель гномів, який вбиває поглядом. І наказав Вій слугам своїм відкрити його повіки і помер козак молодий.

Але на той час настав уже світанок і нечисть не встигла покинути церкву. Так і залишилася в вікнах і дверях храму. Відмовився священик вранці проводити службу в такому місці – з тих пір церква стала покинутій і немає до неї дороги.

[Total: 0    Average: 0/5]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *