Як звуть Марко Вовчок?

Запит Пошуку інформації:

Привіт, Бук! Дуже часто в тестях до ЗНО зустрічається Марко Вовчок. Я перейшла в 11 клас – готуюсь до ЗНО, і хотіла б побільше дізнатися про неї. Зайшла на ваш сайт – запитати вирішила.  Часто загвіздка в прізвищі, статі, імені і тд. Але не тільки. Також чула, що це російська класика, а не українська – дико якось.

 

Відповідь:

 

Марко Вовчок – Марія Вілінська (дівоче). Двічі була заміжня: прізвиже змінювала на Маркович. До речі, є інформація, що саме завдяки прізвищу першого чоловіка, Маркович Марія Стара Марко.

 

По другому чоловікові Лобач-Жученко. Але я не пам’ятаю, чому подвійне. Можливо я й не знала причин – стільки інформації в голові, що й не зрозуміло, що забула, а що й не знала.

 

З приводу того, що в Марії російське коріння – питання спірне. Марко Вовчок, як і Гоголь Микола, жили за часів Російської Імперії. Багато де бували, багато кого знали з сучасників, часто могли змінювати місце проживання.  От так і вийшло, що Марія, змінюючи місце проживання, стала класиком не тільки України.

 

Хоча, за таким принципом, половину російський класиків того часу можна вважати українськими теж. Просто треба підаймати це питання і займатись архіваами – нема кому.

[Total: 0    Average: 0/5]

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *